Skip to main content
Jaka gra podnosi poziom adrenaliny na 12 w skali do 10?

Paintball laserowy!

Ściany mienią się fluorescencyjnymi barwami. Błądzisz błądzisz w labiryncie ścieżek, w dłoniach ściskasz laser tagiem. Szukasz kontaktu wzrokowego z innymi członkami drużyny. Musicie wykonać zadanie i przetrwać. Nie sposób powiedzieć, co jest trudniejsze – wykonać misje, czy nie zginąć. Tak wygląda rozgrywka w paintballa laserowego w Blast arenie na terenie fun Parku Digiloo w Warszawie.

Laser tag

Paintball vs Paintaball Laserowy

Zarówno zasady jak i samo miejsce gry są praktyczne takie same. Gracze podzieleni na dwie drużyny mają do wyboru dwa scenariusze. Najpopuylarniejsze to gra na ilość trafień zawodników przeciwnej drużyny, lub zdobycie bazy przeciwnika i jednocześnie skuteczna obrona swojej. Polem gry może być przestrzeń na świeżym powietrzu lub poligon w zamknietej przestrzeni. W paintballu klasycznym zawodnicy strzelają kulkami wypełnionymi farbą z markerów paintballowych. Urzadzenia wystrzeliwują nawet kilkadziesiąt kulek na minutę. Z tego powodu szaleją na polu gry w specjalnych kombinezonach zabezpieczających ubranie, maskach ochronnych z szybką wykonaną z poliwęglanu zapobiegającą parowaniu chroniącą twarz. Często po rozgrywce ciała zawodników pokryte są siniakami po uderzeniach kulek paintballowych. Dlatego gry w paintballa standardowego raczej nie poleca się młodszym dzieciom, mimo, że w tej odnmianie stosuje się mniejszego kalibru kulki. Co innego niemal bezbolesny paintball laserowy, czyli lasert tag w Blast Arena na terenie Fun Parku Digiloo 🙂

Laser tag dla dzieci

Emocjonujący i bezpieczny paintball dla dzieci

Laser tag jest delikatniejszą odmianą paintballa standardowego. Podczas rozgrywki zawodnicy strzelają do siebie wiązkami światła z tak zwanych laser tagów, a nie jak w zwykłym paintballu – kulkami z markerów paintballowych. Podczas rozgrywki na polu gry nie ma zatem fizycznej interakcji między graczami, a także nie trzeba się obawiać o siniaki po trafieniu kulką paintballową.

Aby wygrać dzieci muszą zdobyć jak najwięszą liczbę punktów poprzez trafienie przeciwników i unikanie trafień. Trafienia zliczają czujniki umieszczone na kamizelkach i opasce, które mają na sobie.

Rozgrywka jest więc bezbolesna, a jednocześnie nie mniej emocjonująca. Dlatego dzieci uwielbiają grać w laser tag na polu gry w Blast Arena na terenie Fun parku Digiloo.

Paintball Laserowy – Scenariusze Rozgrywek 

Paintball to gra zespołowa. Zatem gracze podzieleni zostają na dwie drużyny – czerwoną i niebieską, które muszą wykonać konkretne zadania takie jak zdobycie flagi, zdobycie bazy przeciwnika lub

eliminacja graczy z drużyny przeciwnej. Podczas imprez urodzinowych proponujemy dwa scenariusze standardowej gry – każdy na każdego i drużyna przeciw drużynie. Można też ustawić różne poziomy trudności, co pozwala na dostosowanie gry do wieku i umiejętności graczy.

Bezpieczny paintball

Pamiętaj, że choć jest to paintball bezbolesny, to wymaga ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dzieci powinny nosić ochronne okulary, a pistoletami laserowymi nie powinny celować ani w oczy, ani w twarz. Dlatego zawsze przed rozpoczęciem zabawy podczas krótkiego szkolenia zapoznajemy dzieci ze sprzętem i uczymy je podstawowych reguł – co wolno robić, a czego nie wolno robić w czasie gry.

Paintaball Laserowy

Rozrywka na całego!

Paintball pozwala dzieciom się wyzyć, wymusza aktywność fizyczną.

Gra w paintbola stanowi świetną zabawę. Niezależnie od wieku dostarcza też sporej dawki adrenaliny. Jednocześnie rozwija umiejętności strategiczne i społeczne, które będą miały spore znaczenie w dorosłym życiu. A to dlatego, że jest to gra ekstremalnie zespołowa

Po zwycięstwo sięgnie drużyna, której członkowie są zdolni do wspólnego działania, opracowania taktyki gry oraz skutecznej realizacji. Jak zatem widzisz, nie chodzi tu o umiejętność strzelania lecz współdziałania w grupie.